Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mocne środki do mycia felg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mocne środki do mycia felg

    Niestety sprawa jest już nieaktualna
    hekla iceland

  • #2
    Mocne środki do mycia felg

    kupiłem auto z mocno zapuszczonymi felgami, szukam preparatu, który poradzi sobie z mocnymi zabrudzeniami od klocków

    dodam że byłem na myjni gdzie za 3zł/szt trochę mi spłukali ten brud ale dalej pozostawiają wiele do życzenai

    ps
    czym usunąć z felg klej po odważnikach ?
    e46 320d

    Komentarz


    • #3
      benzyna ekstrakcyjna oraz dużo czasu i cierpliwości
      Golf V GTI

      Komentarz


      • #4
        średnio to do mnie trafia

        gdzieś polecano mi Link
        e46 320d

        Komentarz


        • #5
          sądzę ze kolega MARU 123 poleci ci coś co umyje.
          Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

          Komentarz


          • #6
            Yogi, polecam Ci temat http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=24594. Jeśli chodzi konkretnie o felgi to polecam następującą procedurę (tak nie zniszczysz sobie felgi!):
            Spryskujesz felgę środkiem Meguiar's All Purpose Cleaner lub Super Degreaser (drugi usuwa silniejsze zabrudzenia, oba powinny być bezpieczne dla felgi):
            http://www.meguiars.pl/shop/product_...roducts_id=367
            http://www.meguiars.pl/shop/product_...roducts_id=366
            Czekasz 2-3 min i delikatną szczotką do czyszczenia kół (napewno nie druciakiem lub czymkolwiek takim!) wymywasz brud ze szczelin;
            następnie spłukujesz obficie wodą;
            jeśli nadal są zabrudzenia powtarzasz drugi raz;
            jeśli jest smoła lub lepkie zabrudzenia to polecam:
            http://www.meguiars.pl/shop/product_...roducts_id=283
            na koniec polecam umyć felgę szamponem samochodowym i po spłukaniu i osuszeniu zabezpieczyć i nabłyszczyć woskiem. ogólnie do większości prac z samochodem używam kosmetyków Meguiar's - nie są tanie ale warte swojej ceny...
            Artur / RMG
            Moja Octavka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=30164

            Komentarz


            • #7
              Rozumiem że felgi masz luzem, chyba najlepszym sposobem jest potarcie szmatką nasączoną nitrem o klej.Gdy zauważysz że klej mięknie może zabrzmi śmiesznie ale wałkujesz palcem :lol: . A co do osadu na felgach użyj benzyny ekstrakcyjnej i pędzelka.
              ps zanim będziesz tarł nitrem sprawdz czy ci lakier nie schodzi

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez fuego_2007
                potarcie szmatką nasączoną nitrem o klej.
                z tym bym uwazal, co by przypadkiem lakier razem nie zszedl :evil: ... polej duzym strumieniem wody
                najlepiej jakbys okreslil ile chcesz kasy wydac na te srodki... :?: bo nie wiadomo czy ktos ma polecac megsa czy poprostu cifa :wink:
                sprzedam do OI :

                szyby cala lewa strona
                nadkole nowe LP
                kontakt PW

                Komentarz


                • #9
                  felgi mam luzem bo są na lato
                  szczerze nie oglądałem ich tak dokładnie ale ten brud to bardziej perfidny osad z klocków niż smoła a że są to potężne, szerokie krowy to brud ten bije okrutnie po oczach
                  muszę je dokładnie pooglądać bo coś mi się zdaje że schodzi z nich lakier i czy np nie dać ich do odnowienia niż męczyć się z czyszczeniem
                  może jutro uda mi się je ustrzelić aparatem to je zobaczycie i ocenicie :|
                  e46 320d

                  Komentarz


                  • #10
                    Razem z seatem którego niedawno kupiłem dojechały 2 felgi w ładnym stanie tylko bardzo brudne a 2 dokupiłem nówki

                    jedną felge wyczyściłem rozpuszczalnikiem nitro wszystko ładnie zeszło i lakieru nie ruszyło a tarłem mocno żeby brud zszedł.

                    została jeszcze jedna do czyszczenia ale tą wezme benzyną ekstrakcyjną w skodzie tak czyściłem przed sezonem letnim wszystko ładnie zeszło i nie trzeba było tak mocno szorować

                    nitro dobrze usuwa klej po ciężarkach ale z samym nalotem po klockach radzi sobie gorzej
                    ROCZNIK 98 PO LIFTINGU ;-) ---> fotki

                    JOHNNY II ASC + SIRIO AS-100

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez vince123
                      polej duzym strumieniem wody
                      Kolego bez obrazy bo jak wiesz o czym mówisz a nie wiesz, samą wodą nic nie zdziałasz nawet pod ciśnieniem bez użycia jakis środków ani rusz.

                      Komentarz


                      • #12
                        Yogi, ja swoje jak i z Yariski żony na każdy sezon robię tak:

                        Najpierw mycie dokładne z użyciem środka Meguiar's (do mycia alufelg) , potem usunięcie kropel smoły dobrym preparatem do zmywania smoły z karoserii (tym też schodzi klej po odważnikach) , czyszczenie felg pastą polerską lekko ścierną np K2 i na koniec woskowanie. Po tych zabiegach felgi wyglądają lepiej niż nowe.

                        Niestety trzeba się napracować przy tym, ale efekt jest super.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • #13
                          AdamB, jakiego wosku używasz do felg? może i ja w tym roku w skodzie nawoskuje
                          ROCZNIK 98 PO LIFTINGU ;-) ---> fotki

                          JOHNNY II ASC + SIRIO AS-100

                          Komentarz


                          • #14
                            zgucio, tego samego co do samochodu. W tej chwili chyba mi został Meguiar's więc chyba go użyje.
                            Nawoskowane alufelgi nie łapią tak szybko brudu i kurzu od klocków.
                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                            Komentarz


                            • #15
                              ok dzięki na wiosne nawoskuje swoje
                              ROCZNIK 98 PO LIFTINGU ;-) ---> fotki

                              JOHNNY II ASC + SIRIO AS-100

                              Komentarz


                              • #16
                                Yogi, a ja polecam zwykłe mleczko CIFa do łazienek. Wypróbowałem w zeszłym roku na moich 7-letnich felgach i po 20 minutach wyglądały jak nowe. Smoła, brud schodzi bez problemu. Warto najpierw spróbować tym, bo można zaoszczędzić sporo kasy ...

                                Moja Octavia:
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=mikewrc

                                Było: 116,3KM / 279,5Nm
                                Jest: 143KM / 325,9NM

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez MikeWRC
                                  Wypróbowałem w zeszłym roku na moich 7-letnich felgach i po 20 minutach wyglądały jak nowe. Smoła, brud schodzi bez problemu.
                                  A to dobre, wypróbuje to teraz. Może ten sposób będzie mniej pracochłonny. Mimo wszystko i tak na koniec na woskuje.
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez fuego_2007
                                    Kolego bez obrazy bo jak wiesz o czym mówisz a nie wiesz, samą wodą nic nie zdziałasz nawet pod ciśnieniem bez użycia jakis środków ani rusz.
                                    fuego_2007, nie zrozumiales mnie,chodzilo mi o to ze gdy czyscisz nitro to lepiej potem zlac to duzym strumieniem wody....
                                    sprzedam do OI :

                                    szyby cala lewa strona
                                    nadkole nowe LP
                                    kontakt PW

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Yogi, do taśm starych są specjalne krążki z wurtha na przykład które się zakłada na wiertarkę i schodzi moment..niestety są dość drogie.
                                      do czyszczenia felg - spróbuj FORLEGA ,
                                      Link
                                      Używam tego w moim serwisie tylko kupuje w dużych bańkach do rozcieńczania.

                                      no ale to mleczko mnie zaciekawiło MikeWRC, na mocno zabrudzone felgi , chodzi oczywiście o brązowe naloty po klockach gdy felgi nie są długo myte , no no... musze spróbować .. .
                                      oczywiście o ile mówimy właśnie o tego typie brudu
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        leszekmw, ja przez przypadek to wypróbowałem, po tym jak wykorzystałem CIFa do odnowienia butów sportowych, które za nic w świecie nie chciały się stać białe . Byłem w szoku, że CIF i gąbka bez problemu usuwają nie tylko pył po hamulcach, ale i smołę z felg...

                                        P.S. Dajcie znać czy ja trafiłem na wyjątkową mocną partię mleczka, czy rzeczywiście cały czas mój patent się sprawdza...?

                                        Moja Octavia:
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=mikewrc

                                        Było: 116,3KM / 279,5Nm
                                        Jest: 143KM / 325,9NM

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          MikeWRC, damy , niech się tylko ociepli ...ale może nawet jutro spróbuję , bo swoje troszkę przypiekłem po dwóch trasach w góry...a nie myłem samochodu.
                                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                          GVI 1.4TSI
                                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            tak wygląda przód po specjalnym myciu alufelg na ręcznej myjni

                                            ]"]404 Not Found

                                            ]"]404 Not Found

                                            lewa strona potraktowana cifem / prawa była nieruszana

                                            ]"]404 Not Found

                                            martwi mnie kiepski dostęp do szczelin, dodatkowo felga jest ciut pokaleczona

                                            ]"]404 Not Found

                                            odpycha mnie jedynie to że to będzie mój pierwszy sezon na 18 calach i sam mogę niechcący ją zajechać więc może nie ma sensu ich odnawiać na siłę
                                            e46 320d

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              ja używam coś takiego + szczotka do felg z tesco za 5 zela

                                              efekty są zadowalające

                                              moje fele też były bardzo brudne (stan podobny do twoich) i trochę pracy włożyłem żeby je doprowadzić do porządku

                                              popryskać środkiem
                                              poczekać chwilę (2-3min)
                                              szczotką dokładnie wyszorować
                                              dokładnie i obficie spłukać wodą

                                              UWAGA!!! nie wdychać oparów ja się raz sztachnołem to aż mi się w głowie zakolebało i nie używać na trawie bo wypala :P
                                              Załączone pliki
                                              CISOWÓZ http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40594
                                              CISOWÓZ ZWEI http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=50866

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                CIS73, to ten sam środek który wklejałem , nie powielaj , czytaj ... :roll:
                                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                GVI 1.4TSI
                                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  leszekmw, przepraszam cię bardzo za tak wielką gafę postaram się aby to się już więcej nie powtórzyło
                                                  CISOWÓZ http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40594
                                                  CISOWÓZ ZWEI http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=50866

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X